POMYSŁY NA NAJLEPSZY PLENER ŚLUBNY

Plener ślubny to nieodłączny i zarazem bardzo istotny element całej kompozycji zdjęciowej z wydarzenia jakim jest ślub i wesele. Dawniej Pary Młode miały wykonywane zdjęcia ślubne zaraz po ceremonii zaślubin, a goście weselni w tym czasie oczekiwali na nich na sali przyjęć. Dziś coraz częściej odchodzimy od takiego harmonogramu i szukamy nowych możliwości. Przygotowałem więc rozpiskę propozycji ciekawych plenerów ślubnych, których efekty z pewnością okażą się zachwycające.
Brak pomysłu na plener ślubny?

Pary planujące swój wielki dzień stają przed wyzwaniem dopracowania wielu szczegółów. Jednym z nich jest miejsce pleneru ślubnego. Jeśli marzycie o wyjątkowej pamiątce ślubnej w postaci sesji zdjęciowej, a nie macie na nią pomysłu, postaram się podsunąć kilka najciekawszych rozwiązań. Jako fotograf ślubny mam przyjemność odwiedzać wiele fantastycznych miejsc zarówno w kraju, jak i za granicą. W miarę upływu lat udało mi się stworzyć listę najciekawszych pomysłów na plenery ślubne.

Współpracę zawsze rozpoczynam od ustalenia preferencji Pary Młodej, ich gustów i oczekiwań. Gdy ustalimy szczegóły, razem możemy wybrać idealne miejsce na plener ślubny. Tymczasem przygotowałem także małą ściągę, która wraz ze zdjęciami pozwoli Wam określić, jakie miejsca i styl pleneru ślubnego będą najodpowiedniejsze. Wybierając inny dzień na plener ślubny zyskujesz poczucie spokoju oraz kontroli nad tym, jak powinien on wyglądać. A gdzie zorganizować plener ślubny? Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

POMYSŁY NA PLENER ŚLUBNY

1. Sesja ślubna w lesie

Plener ślubny w lesie to idealny pomysł, gdyż naturalne otoczenie zawsze pięknie prezentuje się na zdjęciach. Otoczenie przyrody jest jednym z najczęściej preferowanych rozwiązań na zdjęcia ślubne. Nic w tym dziwnego, gdyż powstają naprawdę piękne fotografie o niebywałym klimacie i ponadczasowym charakterze. Najlepiej sprawdzają się gęste lasy z urokliwymi ścieżkami, w których można napotkać pieńki i zwalone drzewa, a także gęsto zarośnięte zielenią zakątki.

plener ślubnyplener ślubnyplener ślubny

2. Sesja ślubna nad morzem

Plener ślubny nad morzem to chyba jedna z najbardziej pożądanych możliwości. I nic w tym dziwnego, bowiem nadmorska aura sprzyja romantycznym zdjęciom ślubnym. Plener ślubny nad morzem ma niebanalny wyraz i pięknie podkreśla charakter pięknych emocji i uczucia małżonków. Piaszczysta plaża pod bosymi stopami, wiatr wprawiający suknię ślubną w subtelny ruch, a także zapierający dech w piersiach zachód słońca. To tylko jedne z wielu zalet pleneru ślubnego nad morzem.

plener ślubnyplener ślubnyplener ślubnyplener ślubny

3. Sesja ślubna w górach

Góry są niezwykłe, a ich widok z bliska zapiera dech w piersiach. Coraz częściej więc Pary Młode interesują się sesjami zdjęciowymi w górach. W naszym kraju prym wiodą oczywiście sesje zdjęciowe w Tatrach lub w Beskidach. Mamy tam zawsze wielkie możliwości w zakresie stworzenia fantastycznych zdjęć, a Para Młoda na tle gór wygląda wprost zachwycająco. Ogrom potęgi natury pięknie prezentuje się na zdjęciach ślubnych i wspaniale eksponuje uczucia i emocje.

plener ślubnyplener ślubny

4. Plener ślubny nad jeziorem

Plener ślubny nad jeziorem to kolejny z ciekawych i zarazem sprawdzonych sposobów na efektowną sesję zdjęciową. Obcowanie z przyrodą oraz naturalne tło sprawiają, że zdjęcia ślubne nabierają niebanalnego wyrazu i pięknie pasują do ślubnego charakteru. Zaletą plenerów ślubnych nad wodą jest to, że można znaleźć cudowne miejsce w zasadzie w każdym regionie. Idealnie sprawdzi się staw, rzeka, a nawet zalew. Jeżeli obok będzie drewniana kładka, pomost lub ścieżka, zdjęcia nabiorą jeszcze efektowniejszego wyrazu.

plener ślubnyplener ślubnyplener ślubny

5. Plener ślubny na łonie natury

Naturalne zdjęcia zawsze prezentują się najefektowniej – przynajmniej w przypadku fotografii ślubnej. Bowiem naturalne otoczenie przyrody pozwala w piękny sposób wyeksponować Parę Młodą i łączącą ich relację. Kompozycje kolorystyczne i naturalne oświetlenie nadają zdjęciom wspaniały charakter. A główną zaletą jest to, że moda na takie zdjęcia nie przemija. Oznacza to, że oglądając za kilkadziesiąt lat zdjęcia z sesji ślubnej na łonie natury, one wciąż będą piękne stylistycznie.

plener ślubny

6. Plener ślubny za granicą

Plener ślubny za granicą to z pewnością jeden z pomysłów, którego realizacja może stanowić zarówno przygodę, jak i pewne wyzwanie. Jednak z doświadczenia wiem, że naprawdę warto podjąć ten wysiłek, gdyż efekty zagranicznych sesji zdjęciowych są po prostu wyjątkowe. Dotychczas miałem okazję wykonywać zdjęcia za granicą dla wielu par i zawsze okazywało się, że to był doskonały pomysł. Zazwyczaj Para Młoda decyduje się na romantyczną Wenecję, klimatyczną Norwegię, a także historyczny Poczdam. Możliwości jest wiele, a wrażenia i pamiątka będą szczególne.

plener ślubny

7. Sesja w dniu ślubu

Sesja zdjęciowa zorganizowana w dzień ślubu ma swoje wady, jak i zalety. Niemniej jednak, osobiście uważam, że warto w dniu ślubu wygospodarować choćby 15-30 minut na zrobienie pleneru ślubnego. Bowiem w dniu ślubu małżonkom towarzyszą wielkie emocje, które warto tego dnia zatrzymać także podczas kilku kadrów pleneru ślubnego. Podczas sesji zorganizowanej w innym dniu zmieniają się także pewne detale, jak stylizacja i wizerunek pary. Dlatego jestem zwolennikiem znalezienia czasu w dniu ślubu na choćby krótki plener ślubny, a oprócz tego zorganizowania sesji także w spokojniejszych warunkach już po całym wydarzeniu.

plener ślubnyplener ślubny

8. Stylizowany plener ślubny

Trendy w zakresie fotografii ślubnej z czasem się modyfikują lub przemijają. Dlatego co pewien czas pojawiają się nowe nurty w zakresie plenerów ślubnych. Odeszliśmy już od studyjnych zdjęć ślubnych ze sztucznymi, pałacowymi tłami za plecami, a zmierzamy ku sesjom stylizowanym. Stylizowany plener ślubny to propozycja dla osób, które mają już swoje wyobrażenie, o tym o jakich zdjęciach ślubnych marzą. Wówczas fotograf ślubny organizuje wszelkie potrzebne elementy: fryzjera, stylistę, dekoratora, miejsce. Dziś największą popularnością cieszą się stylizowane plenery zdjęciowe w stylu boho, baśniowym, a także sesje związane z hobby małżonków (np. sesje motocyklowe itp.).

9. Sesja ślubna w mieście

Moda na styl industrialny w branży ślubnej ma swoje odzwierciedlenie w preferencjach odnoszących się do plenów ślubnych. Sesja ślubna w mieście to świetny pomysł na stworzenie zdjęć w nowoczesnym lub ponadczasowym stylu. W zasadzie w każdym obszarze Polski możemy znaleźć efektowne miejsca z klimatem, zabudowania, stare mury lub kamienice, a także modernistyczne budynki, w których plener ślubny przyniesie piękny efekt. Takim przykładem może być Praga po stronie Czeskiej – nie milić w Warszawa Praga.

plener ślubny

KILKA PYTAŃ DOTYCZĄCE PLENERU ŚLUBNEGO

Co zawiera oferta dotycząca pleneru ślubnego?

Sesja ta jest robiona innego dnia zamiast w dniu Waszego ślubu. Ustalamy od 1 do 2 miejsc, gdzie będziemy wykonywać plener ślubny. Otrzymacie ode mnie pendrive ze zdjęciami podzielonymi na małe i duże, minimum 40 zdjęć po autorskiej obróbce oraz prywatną galerie internetową

Czy możemy zrezygnować z sesji ślubnej w dniu ślubu?

Oczywiście, że możecie zrezygnować z sesji wykonywanej w dniu ślubu. Warto jednak takową sesję zrobić, aby mieć niezapomniane portrety z dnia ślubu.

Czy podczas sesji w plenerze może być obecny filmowiec lub inny fotograf ?

Niestety, ale w tej kwestii jestem nie ugięty i po prostu działam tylko sam ewentualnie z osobą do pomocy. Sesja fotograficzna i teledysk z pleneru ślubnego robione w tym samym czasie nie będzie dobrym pomysłem. Film zazwyczaj polega na reżyserowaniu, a na sesji chcę pokazać Waszą naturalność, oraz relację miedzy Wami.

Ile trwa sesja ślubna w plenerze innego dnia?

Standardowo plener ślubny zamyka się w 2-4 godzinach nie licząc dojazdów. Ważne w tym przypadku są takie kwestie jak ilość lokalizacji na sesję zdjęciową i ich potencjał.

plener ślubny

Czy sesja ślubna może się odbyć w kilku miejscach?

Oczywiście, że tak z małym ale. Plener ślubny ma być spójną historią i dlatego też dobieramy miejsca podobne do głównego tematu sesji. To powoduje, ze plener ślubny nabiera charakteru a dodatkowo jest szansa na różnorodne zdjęcia.

Ile kosztuje plenerowa sesja ślubna?

O konkretną ofertę możecie zapytać mnie po przez formularz kontaktowy, który znajduje się na stronie. Duża liczba fotografów ślubnych oferują plener ślubny w pakiecie co powoduje też uwiązaniem na późniejszy termin. Ceny pleneru ślubnego zaczynają się od 1000 zł a po szczegóły zapraszam do kontaktu.

Jak się przygotować do sesji ?

Najważniejsze – musie być tego dnia wypoczęci i mieć chęć do współpracy. Musicie być zgodni co do tego gdzie i kiedy chcecie aby odbyła się sesja. Warto zadbać o make-up i fryzurę – mi ułatwi to zdecydowanie pracę a Wam komfort bycia sobą.

Fotografia opowiadająca o Was

Porozmawiajmy

Crafted by ROBAK