JAK URZĄDZIĆ WESELE W STYLU GLAMOUR?

Glamour to blask, splendor i luksus w ponadczasowym stylu. Nic więc dziwnego, że właśnie styl glamour cieszy się tak dużą popularnością podczas ślubów i wesel. Jako fotograf ślubny miałem okazję wykonywać reportaże ślubne takich ceremonii i przyjęć. I muszę przyznać, że wywierają one na mnie wielkie wrażenie. Styl glamour bowiem idealnie pasuje do charakteru wydarzenia jakim jest ślub, gdyż większość Par Młodych oczekuje, że ich ceremonie i przyjęcia będą zachwycać gustowną elegancją, błyszczeć nutą luksusu i po prostu zachwycą gości pozostając w ich pamięci na długo. Jeżeli więc planujesz ślub i poszukujesz stylu, który pozwoli Ci stworzyć wydarzenie o wyszukanej klasie, proponuję Ci właśnie styl glamour. Jak urządzić wesele w stylu glamour?

wesele w stylu glamourwesele w stylu glamour

ELEGANCJA NA WESELU W STYLU GLAMOUR

Ślub i wesele w stylu glamour zachwycają klasyczną dekoracyjnością, wyszukanym charakterem i nienachalnym splendorem. Wiele osób decyduje się właśnie na ślub glamour, gdyż doskonale pasuje on do charakteru i wzniosłości, jakie cechują to wydarzenie. Glamour na ślubie przejawia się przede wszystkim w bogactwie elementów dekoracyjnych, które połyskują i błyszczą w świetle. Luksusowe dodatki, koronki, wysokiej jakości dodatki w kolorach różu, czerni, srebra lub złota zachwycają, ale i pięknie prezentują się na zdjęciach ślubnych. Wszystko dopełniają też bogate bukiety kwiatów i stroiki z kryształkami.

wesele w stylu glamourwesele w stylu glamour

Takie gustowne dodatki stanowią idealne tło dla zdjęć ślubnych, a ponadto czynią ślub i wesele jeszcze bardziej wyjątkowymi. Wybierając styl glamour na swój ślub warto jednak zachować pewną dozę umiaru, gdyż łatwo tu o przesadę, co mogłoby w efekcie prezentować się nieco kiczowato. Kluczem do sukcesu jest więc wyważona dekoracyjność i spójna kompozycja kolorystyczna, które będą wyraźnie zaznaczone podczas całej ceremonii i przyjęcia, a nawet podczas pleneru ślubnego. Jeżeli wszystko będzie stylowo harmonizować ze sobą, wówczas podkreślona zostanie atrakcyjność oprawy wydarzenia.

wesele w stylu glamourwesele w stylu glamour

GDZIE URZĄDZIĆ WESELE W STYLU GLAMOUR

Jak nazwa wskazuje, glamour oznacza blask i splendor. Nie bez znaczenia jest więc również charakter miejsca, w którym odbędzie się ślub i wesele w tym stylu. Ze względu na wyznaczniki stylu glamour, nie sprawdzą się miejsca takie jak stodoły weselne, skromne drewniane kościółki, domowe ogrody, czy też industrialne sale weselne. Wybór powinien raczej podążać w kierunku pałaców, sal balowych, bogato zdobionych kościołów, jak i eleganckich lokali, w których przewodzi styl nowoczesny lub pałacowy. Oczywiście wesele oraz ślub w plenerze jest możliwy dzięki odpowiednim zabiegom, jednak trzeba włożyć w to mnóstwo wysiłku.

wesele w stylu glamourwesele w stylu glamour

Pracując jako fotograf ślubny przykładam baczną uwagę do kwestii estetycznych oprawy ślubów i wesel. Gdyż charakter reportażu ślubnego, a także sesji zdjęciowych w plenerze kształtują detale, a nie tylko uchwycone w kadrach chwile. Dlatego fotografując śluby w stylu glamour staram się także oddać na zdjęciach ślubnych wyjątkowość miejsc zaślubin oraz wesela. Wówczas reportaż ślubny oddaje także styl przewodni i klimat miejsc, w jakich odbyło się wydarzenie.

wesele w stylu glamourwesele w stylu glamour

PANNA MŁODA W STYLU GLAMOUR

Elegancja miejsca zaślubin i wesela oraz bogata dekoracyjność to istotne aspekty kreowania stylizacji i oprawy wydarzenia. Ale nie zapominajmy w tym wszystkim o najważniejszych osobach – Parze Młodej. Fotografia ślubna ma pokazać właśnie tych dwojga, ich miłość i emocje, a także dać im piękną pamiątkę w postaci zdjęć ślubnych z dnia, w którym rozpoczęli nową drogę życia. Oznacza to, że także ich wygląd, stylizacje i dodatki, jakie na siebie włożą powinny pasować do całej oprawy ślubnej. Jako fotograf ślubny uwieczniam każdy szczegół, by nic w pamięci nie umknęło po latach. Dlatego warto zadbać o to, aby suknia ślubna, biżuteria, fryzura, garnitur i pozostałe elementy ślubnej stylizacji również harmonizowały z przyjętym stylem przewodnim.

wesele w stylu glamour

Suknia z połyskującymi kryształkami, koronkami, czy też utrzymana w księżniczkowym stylu będą idealnym wyborem. Strojnie oznacza właśnie glamour. Całość powinna dopełnić elegancka fryzura, spinki do włosów z kryształkami oraz błyszcząca biżuteria. Pan Młody także nie powinien odstawać od splendoru glamour i może postawić na klasyczną elegancję, którą dopełni bogatymi spinkami do mankietów i błyszczącymi butami lub nawet wybrać garnitur o subtelnym, wyrafinowanym połysku.

wesele w stylu glamour

DEKORACJE ŚLUBNE W STYLU GLAMOUR

Strojne bukiety z dużymi kwiatami np. piwoniami i różami
Stroiki zdobione kryształkami
Świece i świeczniki
Koronkowe dekory
Kryształy
Kolory: złoto, srebro, biel, róż, czerń, biel
Połyskujące ozdoby
Kryształowe żyrandole

wesele w stylu glamourwesele w stylu glamour

    Fotografia opowiadająca o Was

    Porozmawiajmy

    Crafted by ROBAK