CZYM JEST SLOW WEDDING? O TO KILKA POMYSŁÓW NA WESELE W RYTMIE SLOW

Wszyscy wiemy o tym doskonale, że wszechobecne szybkie tempo życia, konsumpcjonizm, materializm i maksymalizm na dłuższą metę nikomu nie służą. W latach 80. ubiegłego wieku we Włoszech rozpowszechniła się ideologia slow food przeciwstawiająca się masowej produkcji żywności. Za nią podążyła idea slow life polegająca na zwracaniu baczniejszej uwagi na relacje międzyludzkie i potrzeby własnej duszy. Życie bez zbędnej presji, docenianie tego, że mniej znaczy tak naprawdę więcej oraz zauważanie tego, że jesteśmy częścią pięknej, naturalnej przyrody. Cieszenie się z małych rzeczy. Oto filozofia slow. Dziś mówimy także o koncepcji Slow Wedding, którą powinni zainteresować się wszyscy narzeczeni.

czym jest slow wedding

REPORTAŻ ŚLUBNY JAK Z BAJKI – SLOW WEDDING CZYLI ALTERNATYWNE WESELE NA TOPIE

Marzy Wam się sesja ślubna jedyna w swoim rodzaju, pełna emocji, wzruszeń i przede wszystkim naturalna? Postawcie więc na przełamanie wszystkich dotąd obowiązujących schematów. Stwórzcie swoją własną, unikalną i niepowtarzalną odsłonę wesela. Zorganizujcie spontaniczny i w pełni zgodny z Waszymi przekonaniami Slow Wedding. Jak się do tego zabrać? Nie ma w tym przypadku tak naprawdę żadnych ścisłe określonych reguł i zasad. Chodzi bowiem przecież o to, by dzień ten był dla Was idealny. Tak, trzeba pokusić się na nieco egoistyczne podejście, zajrzeć w głąb siebie i odkryć swoje marzenia.

Niezwykle istotne są prawdziwe emocje i autentyczność. Nie musicie organizować wesela zgodnego z utartymi regułami i rodzinnymi tradycjami w klasycznej sali weselnej. Wesele to przecież symboliczny moment rozpoczęcia wspólnej drogi dwojga ludzi. Slow Wedding pozwala na wkroczenie na nią w najlepszym stylu, w pełni zbieżnym z wewnętrznymi pragnieniami.

czym jest slow weddingczym jest slow weddingczym jest slow wedding

FOTOGRAFIA ŚLUBNA / ZDJĘCIA ŚLUBNE / REPORTAŻ ŚLUBNY – CZY SLOW WEDDING TO OPCJA DLA WAS?

Z punktu widzenia fotografa Slow Wedding jest najlepszą opcją na zorganizowanie wesela. Pary, które samodzielnie podjęły decyzję o stylu weselnej uroczystości są zrelaksowane, szczęśliwe i pewne siebie. Takie radosne pary to modele idealni, którzy prezentują się na zdjęciach w pełni naturalnie i przez to najpiękniej. Taka właśnie, spontaniczna i autentyczna fotografia ślubna jest dziś najbardziej pożądana. Do zdjęć odzwierciedlających prawdziwość, naturalność i szczęście będą przez długie lata chcieli wracać małżonkowie, ich dzieci i prawnuczęta. Zdjęcia w stylu slow to bowiem nic innego, jak odzwierciedlenie ludzkich uczuć.

Czy Slow Wedding jest opcją dla każdego? Na pewno nie. Wato jednak by wszyscy narzeczeni rozpatrzyli taką możliwość i spróbowali poznać swoje marzenia. Być może, ku swojemu zdumieniu odkryte zostaną w ten sposób spore pokłady indywidualności i wewnętrznych pragnień? Może warto te marzenia wynieść na piedestał?  A kiedy jest na to odpowiedni moment? Trudno o bardziej właściwy czas niż organizowanie własnego wesela!

czym jest slow wedding

ORGANIZACJA SLOW WEDDING – OD CZEGO ZACZĄĆ

Przede wszystkim zastanówcie się, jakie macie marzenia i postarajcie się wcielić je w życie. Wesele to Wasz dzień! Może chcecie zorganizować imprezę na łące przy lesie, w małej miejscowości nad jeziorem albo marzeniem Waszym jest rustykalne wesele w stodole? Nie obawiajcie się podążania za własnymi pragnieniami i unikalnym stylem. Ślub w klimacie rockowym, industrialne wesele, czy może plener ślubny w stylu boho? Nie poddawajcie się i zawsze dążcie do swojego celu. Jeśli nie czujecie się na siłach to świetnym pomysłem jest zdanie się na specjalistów w tej dziedzinie.

Profesjonaliści na pewno znajdą sposób na większość przeciwności losu. Co najistotniejsze, wyluzujcie ponieważ niczego nie musicie. Nie możecie pozwolić sobie na żadne spory, ani tym bardziej kłótnie. Bywa, że nawet w przypadku organizowania najbardziej spontanicznej w świecie uroczystości pojawią się nieprzewidziane przeszkody. Owszem, trzeba trwać przy swoim, dążyć do realizowania marzeń i robić wszystko w tym kierunku. Jeśli jednak mimo wszystkich Waszych starań nie będziecie w stanie przeforsować części swojego planu – wyluzujcie!

Organizowanie Slow Wedding jest procesem bardzo elastycznym, w którym jest sporo miejsca na alternatywne rozwiązania. Zatrzymajcie się, chwilę pomyślcie i odnajdźcie inną opcję również bliską Waszym sercom i marzeniom. Szkoda czasu na nerwową atmosferę. Lepiej zająć się tłumaczeniem, spokojnym przekonywaniem, rozmową i byciem szczęśliwymi. Wasz optymizm na pewno już niedługo udzieli się nawet wszystkim niedowiarkom!

czym jest slow wedding

MOTYW PRZEWODNI, UNIKALNA STYLISTYKA I KONKRETNA WIZJA – SPOSÓB NA DOSKONAŁE SLOW WEDDING

Coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie sesji zdjęciowej również przed ślubem. Sesja narzeczeńska odbywać się może także w wymarzonym klimacie slow, zbieżnym z modelem ślubu! Zacznijcie więc swoje powolne planowanie dość wcześnie. Ustalcie dokładnie, jaka stylistyka i motyw przewodni wesela będzie Wam najbliższy. Jakie dekoracje ślubne okażą się najbardziej odpowiednie? Na jakim lokal na wesele najlepiej się będzie zdecydować? Czy może będzie to industrialna sala weselna? Czy na Waszym Slow Wedding powinna być obecna ekipa kamerzystów? Jednymi z najbardziej popularnych, niestandardowych uroczystości weselnych są te o stylistyce, rustykalnej, boho a może zrobię wesele w stylu industrialnym?!

Wesele w stodole najbardziej odpowiednie okaże się dla klimatu rustykalnego. Wiejski styl, bliskość natury, skromne ozdoby hand made, prostota, obecność koronek, juty, świeczek i drewna to obowiązkowe elementy Rustic Slow Wedding. Jeśli jesteście parą bardziej odważną i szaloną to najlepszą opcją może okazać się zorganizowanie wesela w dynamicznym klimacie boho będącym synonimem wolności, artyzmu i swobody. Mocna kolorystyka, etniczne wzornictwo oraz gliniane, wiklinowe, drewniane i kamienne dekoracje ślubne to jedne z podstawowych elementów nurtu boho. Oba style można także oczywiście dość sprawnie łączyć. Slow Wedding cechują skromne sukienki koronkowe, bawełniane lub lniane.

Pożądana jest oryginalna kolorystyka, taka jak kremowa, szara, beżowa, czy też łososiowa. Włosy powinny być naturalnie upięte i subtelnie zdobione na przykład wiankiem z polnych kwiatów. Minimalistyczna biżuteria, wygodne obuwie na płaskim obcasie i casualowe garnitury dla mężczyzn to uzupełnienie unikalnych kreacji. Alternatywne wesele to także to w stylu loftowym. Organizowane w przestronnym pomieszczeniu pofabrycznym z betonową podłogą, z widocznymi instalacjami oraz starymi cegłami. Elementy stali, drewna, przemysłowe oświetlenie, różnorodne krzesła bez pokrowców. Tak, industrialne wesele to dziś typowy przykład jednego z najmodniejszych Slow Wedding.

czym jest slow weddingczym jest slow weddingczym jest slow wedding

SESJA ŚLUBNA W STYLU EKO – ALTERNATYWNE WESELE WASZYCH MARZEŃ

Slow Wedding to wesele ekologiczne, przyjazne przyrodzie i najlepiej, by było organizowane w duchu ideologii zero waste. Dekoracje ślubne powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Ilość jedzenia zawsze należy optymalnie dostosować do potrzeb gości, a to co zostanie zapakować na wynos. Idealne okażą się tradycyjne, staropolskie potrawy. Nie bez znaczenia jest także sposób ich podania. Deski pełne wędlin, serów i kamionkowe naczynia na pewno okażą się hitem.

A może by tak zaangażować gości w przygotowanie posiłków i organizację całej imprezy? Idea ta wydaje się co prawda nieco skrajnym podejściem, ale urok takiego wesela będzie z pewnością niepowtarzalny. Uczestniczenie gości przy sporządzaniu posiłków i możliwość wykazania się przez nich kreatywnością pokazują, jak bardzo są Oni dla Was ważni.

czym jest slow weddingczym jest slow weddingczym jest slow weddingczym jest slow weddingczym jest slow wedding

SLOW WEDDING – BĄDŹCIE DLA SIEBIE I SWOICH GOŚCI 

W trakcie przygotowywania Waszego wymarzonego Slow Wedding przez cały czas słuchajcie Waszych serc. Otaczajcie się tylko życzliwymi osobami, które Was wspierają i podzielają Wasze pomysły. Niezwykle istotne w tym czasie są jedynie pozytywne fluidy. Nie zastanawiajcie się nad tym, czy gościom  spodoba się sceneria, czy koncepcja nie jest przypadkiem zbyt odważna i czy pogoda nie spłata figla. Ważna jest tylko chwila obecna, a Wasza uroczystość po prostu będzie na pewno dla wszystkich niezapomniana. Koniec z problemami ponieważ one nie istnieją! Zatrzymajcie się, spokojnie, powoli… na wszystko jest czas. Zastosujcie metodologię upraszczania.

To jeden z najważniejszych dni w życiu i nie ma potrzeby tracić energii na kwestie nieistotne. Jeśli jest taka możliwość to postarajmy się zorganizować całą uroczystość, a więc przygotowania, ślub, wesele oraz miejsca noclegowe – w jednym miejscu. Taka logistyka zredukuje nerwową atmosferę do minimum. Znajdźcie tego dnia czas tylko dla siebie we dwoje. Zjedzcie wspólne śniadanie, pobądźcie chwilę sam na sam. Zaproście na Wasze alternatywne wesele jedynie te osoby, w których towarzystwie będziecie czuć się najlepiej. Podczas wesela koncentrujcie się na wszystkich gościach, rozmawiajcie i bądźcie dla nich. Przygotujcie indywidualne atrakcje ślubne, jedyne w swoim rodzaju.

Tak, całkowita rezygnacja z typowych zabaw weselnych jest jak najbardziej możliwa! To Wasz dzień i Wy decydujecie o tym, jak go zorganizujecie! Wspólne plecenie wianków, gra w badmintona, w piłkę nożną, a może kąpiel w basenie, lot balonem, czy też wykonywanie tymczasowych tatuaży? Liczy się oryginalny pomysł i nietuzinkowość. Jeśli słuchacie niekonwencjonalnej muzyki to również ją zaprezentujcie. Sprawcie wszystkim niespodziankę! Radujcie się, weselcie i bawcie razem z gośćmi do białego rana! To dzień miłości, szczęścia, optymizmu i wzruszeń. Zawodowy reportaż ślubny odpowiednio go upamiętni. A potem długo wspominajcie i niech całe Wasze życie w stylu Slow przepełnione będzie miłością!

czym jest slow weddingczym jest slow weddingczym jest slow weddingczym jest slow wedding

Fotografia opowiadająca o Was

Porozmawiajmy

Crafted by ROBAK