ZIMNE OGNIE NA WESELU – ATRAKCJA NISKIM KOSZTEM

Zimne ognie na weselu to jedna z atrakcji weselnych, która już od wielu sezonów wiedzie prym podczas przyjęć. Nic w tym dziwnego, bowiem niosą ze sobą wiele korzyści, a wśród nich także to, że sesja zdjęciowa może prezentować się wręcz wyjątkowo. Pary planujące zimne ognie na weselu często zastanawiają się jak zorganizować tę atrakcję, aby wywarła duże wrażenie, pozwoliła wykonać efektowny reportaż ślubny i stworzyła przyjemny klimat. W związku z tym przygotowałem kilka praktycznych porad i pomysłów, które mogą Wam przypaść do gustu.

zimne ognie na weselu

ZIMNE OGNIE NA WESELU OKIEM FOTOGRAFA ŚLUBNEGO

Jako fotograf ślubny moim zadaniem jest uwiecznić nie tylko przebieg wesela i samą zabawę, ale także emocje gości i Pary Młodej oraz możliwie jak najrzetelniej oddać panującą atmosferę. Wówczas reportaż ślubny jest nie tylko estetyczny i doskonale przywołuje wspomnienia, ale również pozwala wrócić do emocji, radości i uczuć, jakie towarzyszyły uczestnikom przyjęcia. Duże znaczenie w tym zakresie mają atrakcje przygotowane przez Parę Młodą dla gości, dekoracje sali oraz styl przewodni na weselu.

zimne ognie na weselu

To wszystko kształtuje nie tylko atmosferę podczas przyjęcia, ale również determinuje charakter zdjęć ślubnych. Jedną z atrakcji weselnych, które pozwalają zarówno oczarować gości, stworzyć wspaniały klimat na weselu oraz zapewnić idealne zdjęcia weselne są właśnie zimne ognie. Można je wykorzystać zarówno podczas ceremonii zaślubin (szczególnie jeżeli jest to ślub i sesja ślubna w plenerze), a także podczas przyjęcia weselnego. Pomysłów na atrakcyjne użycie zimnych ogni jest co najmniej kilka. Przybliżę Wam kilka, które na mnie zrobiły największe wrażenie, jak np. podczas rockowego wesela Martyny i Dominika.

zimne ognie na weselu

REPORTAŻ ŚLUBNY Z ZIMNYMI OGNIAMI

Zimne ognie przepięknie prezentują na zdjęciach ślubnych, sesjach plenerowych, a także zdjęciach z sali weselnej. Efektownie uchwycone tworzą wprost magiczny klimat i stanowią idealne tło dla prezentowanych postaci gości i Pary Młodej. Piękne zdjęcia ślubne z zimnymi ogniami to bezsprzecznie jedna z ich najważniejszych zalet.

zimne ognie na weselu

UNIWERSALNY CHARAKTER ZIMNYCH OGNI

Walorem zimnych ogni jest także to, że można je zastosować w różnoraki sposób oraz podczas różnych etapów ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Można nimi uatrakcyjnić wiele sytuacji podczas wesela jak np.:

wyjście Pary Młodej z kościoła,
podczas, gdy goście tworzą szpaler,
wejście na salę weselną,
pierwszy taniec, gdy goście otaczają tańczącą Parę Młodą,
podczas tortu weselnego,
sesja ślubna w plenerze z zimnymi ogniami.

ZIMNE OGNIE? NAJTAŃSZA MOŻLIWA ATRAKCJA

Atrakcje weselne takie jak fotobudka lub Candy bar zwykle są dość kosztowne. Mimo to warto się na nie pokusić, gdyż zapewniają gościom weselnym wyjątkowe wrażenia i sprawiają dużo radości. Natomiast zimne ognie na wesele to doskonały pomysł, by wzbogacić wachlarz atrakcji weselnych i to bez ponoszenia dużych kosztów. Stanowią także świetną alternatywę dla profesjonalnych pokazów sztucznych ogni.

zimne ognie na weselu

BEZPIECZEŃSTWO

Podczas organizowania przyjęcia weselnego warto zadbać nie tylko o dobre jedzenie, świetną zabawę i ciekawe atrakcje, ale również o to, aby było bezpiecznie. Zimne ognie są całkowicie bezpieczne i przy ich użytkowaniu nikt się nie poparzy, ani nie pojawi się zagrożenie pożarowe. Mogą się nimi bawić nawet najmłodsi uczestnicy wesela.

zimne ognie na weselu

JAK ZORGANIZOWAĆ ZIMNE OGNIE NA WESELU?

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się, w którym momencie przyjęcia chcielibyście wykorzystać zimne ognie. Może to być moment wchodzenia na salę, gdy goście oczekują Was z kieliszkami szampana w dłoni, podczas pierwszego tańca, wwożenia tortu, czy też podczas sesji ślubnej w plenerze w dniu ślubu. Możliwości jest wiele. Jednak warto pamiętać o tym, że najpiękniejszy efekt uzyskacie po zmroku. Wówczas światło sztucznych ogni będzie tworzyć magiczną aurę i zachwyci gości. Jeżeli planujecie użyć sztucznych ogni wewnątrz sali, konieczne będzie uzyskanie zgody od właścicieli. Efektowne zdjęcia powstają także, gdy sztuczne ognie zostaną użyte podczas sesji zdjęciowej z gośćmi weselnymi na dworze.

zimne ognie na weselu

Po drugie, warto wyodrębnić specjalne miejsce, w którym zostaną ustawione sztuczne ognie, aby goście z łatwością je zauważyli i mogli ich użyć w odpowiednim momencie. Można również poprosić druhny bądź świadków, aby rozdali gościom sztuczne ognie na weselu. Warto również dołączyć do opakowań ze sztucznymi ogniami adnotację o celu ich wykorzystania, aby nie rozeszły się zanim odbędzie się zaplanowana atrakcja weselna.

Po trzecie i ostatnie, porozmawiajcie wcześniej o planie wykorzystania sztucznych ogni z fotografem ślubnym i kamerzystą. Dzięki temu fotograf będzie w stanie odpowiednio zaplanować ujęcia, tło, swoje ustawienie i sprzęt, aby zdjęcia ze sztucznymi ogniami na weselu wyszły idealnie. Ujęcia z palenia zimnych ogni wychodzą magicznie, ale również fotograf musi się do nich przygotować.

zimne ognie na weselu