FOTOBUDKA NA WESELE – ATRAKCJA GODNA UWAGI?!

Wesele to czas zabawy, radości i świętowania. Nic więc dziwnego, że Pary Młode stają na wysokości zadania i starają się tak zaplanować przyjęcia, by ich goście doskonale się bawili i przez długi czas z przyjemnością wspominali to wydarzenie. Jedną z najciekawszych form organizacji wesel jest zaplanowanie atrakcji dla gości. Dzięki nim czas jest jeszcze ciekawszy, a zabawa przednia. Która atrakcja weselna cieszy się obecnie największą popularnością? Oczywiście fotobudka. Jeżeli więc chcesz poznać zalety fotobudek oraz dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru – zapraszam do lektury.

fotobudka na weselefotobudka-na-wesele

Praca fotografa ślubnego otwiera przede mną duże możliwości. Mogę bowiem nie tylko obserwować i uwieczniać szczęście wspaniałych ludzi, uczestniczyć zza obiektywu w dobrej zabawie weselnej, ale także sprawdzać, jakie atrakcje weselne sprawdzają się najlepiej. Jeszcze kilka lat temu organizacja udanego wesela opierała się przede wszystkim na zapewnieniu gościom smacznego jedzenia, jakościowej muzyki i ciekawych zabaw weselnych. Natomiast w ostatnich sezonach idziemy o krok dalej.

I w efekcie kładziony jest duży nacisk na to, aby zapewnić gościom niebanalne wrażenia podczas przyjęć. Stąd też moda na liczne atrakcje weselne. Prym wiodą przede wszystkim animatorzy, fontanny czekoladowe, Candy bary, występy artystyczne, puszczanie lampionów i fajerwerków. Jednak podczas wykonywania zdjęć i reportaży ślubnych zauważyłem, że największą radość gościom sprawia fotobudka. Nic w tym dziwnego, bo o ile zdjęcia ślubne otrzymają w pięknej formie i oprawie kilka tygodni po przyjęciu, to efekty zabawy przed fotobudką mogą zabrać ze sobą od razu.

fotobudka na wesele

FOTOBUDKA A ŚCIANKA FOTOGRAFICZNA

Fotobudka nie są już nowością, gdyż pojawiają się na przyjęciach weselnych i eventach już od kilku lat. Jednak trzeba przyznać, że dopiero w ostatnich sezonach stały się naprawdę popularne i wręcz rozchwytywane. Wynika to z ich licznych zalet. Jako fotograf na wesele mogę śmiało powiedzieć, że jestem ich fanem. Wykonując zdjęcia ślubne i weselne moim zadaniem jest być niewidocznym z perspektywy gości, fotografować ich tak, by uwiecznić zabawę w sposób jak najbardziej naturalny. Efekt takiego reportażu ślubnego jest wówczas najlepszą formą pamiątki. Natomiast fotobudki pozwalają gościom doskonale się bawić i pozować do zdjęć w taki sposób, jaki tylko zapragną w danej chwili. Na dodatek efekt takiej sesji zdjęciowej dostępny jest niemal natychmiast.

Alternatywą dla fotobudek są też tzw. ścianki weselne. Czyli specjalnie wydzielona i udekorowana przestrzeń na sali weselnej, na której tle goście mogą wykonać sobie zdjęcia u dobrego fotografa ślubnego. Oczywiście takie zdjęcia otrzymują później wraz z gotowym reportażem. Obie możliwości mają więc swoje wady, jak i zalety. Dlatego warto przeanalizować swoje indywidualne oczekiwania.

Wśród znajomych mam Tomasza oraz Karolinę, którzy od wielu lat zajmują się obsługą eventów z fotobudkami a od jakiegoś czasu posiadają również dwie fotoprzyczepy, które okazały się hitem. Zapytałem ich o o to jak oceniasz zmiany fotobudek/fotoprzyczep oraz jak zmieniały się trendy oraz pomysły na przestrzeni kilku ostatnich lat.

fotobudka na weselefotobudka na wesele

Nasza historia z fotobudką zaczęła się w czasach, gdzie można było podzielić ją na otwartą i kabinę, i poza tym rozróżnieniem każda fotobudka wyglądała tak samo. Kolejne wersje były coraz bardziej minimalistyczne, lecz nadal królowały wersje ‘otwarte’ a ich wygląd można było dostosować do stylu ślubu. Jeśli organizujesz wesele w stylu glamour, nowoczesnym, sprawdzą się fotobudki typu fotolustro bądź klasyczne, zaś jeśli bliższy Twojemu sercu jest klimat boho, rustykalny to znajdziesz np. fotobudki wykonane z drewna. Już na tym etapie jest spory wybór a jeszcze jest kilka możliwości. Może zacznę jak to się stało, że w naszej ofercie pojawiła się mobilna fotobudka inaczej mówiąc fotoprzyczepa.

Braliśmy udział w imprezie charytatywnej, która była organizowana na świeżym powietrzu. Niestety w tym dniu pogoda nie dopisała, padał deszcz, był spory wiatr. Mimo, iż byliśmy ulokowani pod namiotem, więc fotobudka stała na trawie, gadżety do zdjęć też nie zostały oszczędzone. Tomek- człowiek ‘30 min myślę, 5 min działam” wymyślił, że świetnym rozwiązaniem na imprezy plenerowe byłaby fotobudka w przyczepie i tak powstała nasza Miętówka, fotobudka w przyczepie Niewiadów. Obecnie w ofercie posiadamy jeszcze Cukiereczka, czyli różową foto-przyczepo-budkę. W tym przypadku zaczęła ona pełnić dodatkową rolę, stała się elementem dekoracyjnym.

Powyższe rozwiązanie daje też sporą niezależność, gdyż jesteśmy w pełnej gotowości do wzięcia udziału w imprezie w szczerym polu! Popularnością cieszą się również fotobusy, czyli fotobudki w retro autach, które są dostępne w przeróżnych kolorach. W naszej ocenie za sukcesem fotobudek przemawia efekt w postaci zabawnych, wysokiej jakości zdjęć. To one pozostają z nami na wiele lat, będą ogląda przez pokolenia, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas wyboru usługodawcy. Można przypuszczać, iż wygląd urządzenia będzie się zmieniał wraz z trendami w branży ślubnej, lecz w naszej ocenie jest to kwestia drugorzędna. Fotobudki stały się stałym elementem wesel, ich obecność od wielu lat świadczy o tym, iż nie jest to chwilowy trend.

fotobudka na weselefotobudka na wesele

JAK WYBRAĆ FOTOBUDKĘ?

Fotografia ślubna rządzi się swoimi prawami i daje duże możliwości kreacji oraz naturalnego uwieczniania przyjęć weselnych. Reportaż ślubny to pamiątka, która pozwala zachować najpiękniejsze wspomnienia ze ślubu i przyjęcia, a także zobaczyć sytuacje, w których osobiście nie uczestniczyliśmy. Fotobudka natomiast pozwala gościom mieć kontrolę nad efektami sesji i otrzymać zdjęcia natychmiast po ich wykonaniu. Dzięki temu goście mają dodatkową atrakcję, a zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Nic więc dziwnego, że popularność fotobudek rośnie z każdym sezonem. Jednak Pary Młode wybierające mnie na swojego fotografa ślubnego często pytają, jak wybrać odpowiednią fotobudkę. Postanowiłem więc przygotować małą rozpiskę opartą na moich obserwacjach z różnych wesel.Sprawdź portfolio

Podczas poszukiwań firmy, która zajmuje się wypożyczaniem i obsługą fotobudek, warto sprawdzić nie tylko ceny i ofertę, ale również prezentowane zdjęcia. Tak samo, jak w przypadku wyboru dobrego fotografa ślubnego, wizytówką jego umiejętności oraz wyposażenia sprzętowego stanowią zdjęcia ślubne zaprezentowane w portfolio. Sprawdź więc, czy zdjęcia są wyraźne i odpowiednio nasycone.

fotobudka na weselefotobudka na wesele

OBSŁUGA FOTOBUDKI

Dobrze jest zwrócić uwagę, czy dana firma zapewnia także wsparcie asystenta. Taka osoba pomoże gościom obsługiwać fotobudkę, doradzi jak pozować, wymieni tła i zaproponuje ciekawe gadżety. Będzie też czuwać nad bezpieczeństwem sprzętu i porządkować stanowisko na bieżąco.
Wybierz tło

Wiele firm oferujących fotobudki niestety bazuje na jednym tle, co może być pewnym utrudnieniem. Dobrze jest, aby wybrane tło do zdjęć weselnych nawiązywało wzornictwem i kolorystyką z całą oprawą dekoracyjną przyjęcia. Warto poszukać firmy, która oferuje różne tła do wyboru.
Sprawdź ofertę cenową

Przed podpisaniem umowy dobrze jest się upewnić, czy dana firma zawarła w cenach ofertowych także dodatki takie jak gadżety, ozdoby, przebrania. Nie wszystkie mają takie wyposażenie, więc wówczas pojawia się konieczność dokupienia ozdób na własną rękę. Sesja zdjęciowa z użyciem zabawnych gadżetów zwykle najbardziej trafia w oczekiwania gości weselnych. Warto więc zadbać o bogaty wybór przebrań i ozdób.

Fotografia opowiadająca o Was

Porozmawiajmy

Crafted by ROBAK