PAULA & KAMIL | KOLUMBIJSKO – NIEMIECKI ŚLUB W BERLINIE

Jedną z licznych zalet pracy jako fotograf ślubny jest możliwość uczestniczenia w niezwykłych ślubach oraz podróżowania. Jednym z takich wyjątkowych wydarzeń był kolumbijsko – niemiecki ślub Pauli i Kamila. Mało, że wszystko odbyło się w pięknym centrum Berlina, to na dodatek zarówno ceremonia, jak i przyjęcie weselne miały charakter dwukulturowy. To było niebanalne przeżycie móc obserwować i uwiecznić w reportażu ślubnym dwie różne kultury, które spotkały się ze sobą, dzięki wielkiemu uczuciu. Nie mogłem więc się oprzeć i muszę podzielić się z Wami wrażeniami z tego wydarzenia.

ŚLUB W BERLINIE A REPORTAŻ ŚLUBNY

Żeby wykonać zdjęcia ślubne Pauli i Kamila miałem przyjemność wybrać się w podróż do Berlina. Paula i Kamil mieszkają w samym centrum tego pięknego miasta, więc miałem okazję zobaczyć najlepsze perełki turystyczne i podziwiać wspaniałe budynki. Miasto zrobiło na mnie kolosalne wrażenie, a także wielkomiejska aura, jaka w nim panuje. W tak pięknych okolicznościach miałem okazję poznać przyszłą Parę Młodą i wyruszyć z nimi w podróż ku ich wielkiemu dniu. Reportaż ślubny, który dla nich zrobiłem ma dla mnie szczególny charakter.

Starałem się bowiem nie tylko w najlepszy możliwy sposób uwiecznić kluczowe wydarzenia z dnia ich ślubu oraz wesela. Wyznaczyłem sobie za cel, aby w rzetelny i zarazem klimatyczny sposób oddać na zdjęciach ślubnych obie kultury – kolumbijską oraz niemiecką, które w tym szczególnym dniu zostały umiejętnie połączone. W efekcie, oglądając zdjęcia ślubne Pauli i Kamila można zauważyć najważniejsze cechy obu kultur, które przejawiały się zarówno w dobranych strojach, dekoracjach, jak i tradycjach.

PRZYGOTOWANIA DO ŚLUBU PAULI & KAMILA

Uwielbiam towarzyszyć Parze Młodej na każdym etapie ich wyjątkowego dnia. Wszystko zaczyna się oczywiście od przygotowań. Ten pierwszy etap traktuję zawsze jako preludium, dzięki któremu otwiera się historia zawarta później w całym reportażu ślubnym. Towarzysząc Pauli i Kamilowi podczas przygotowań mogłem uwiecznić ich spokój ducha i pewność, jakie biły z ich twarzy.

Przygotowania przebiegały bez napięcia i stresu, co było wyjątkowo kojące dla Pary Młodej. Paula jest Kolumbijką, więc na suknię ślubną wybrała tradycyjny strój kolumbijski, w którym wyglądała wprost zachwycająco. Długi welon, subtelna suknia zdobiona urokliwymi koralikami efektownie współgrały z wyważoną biżuterią. Kamil natomiast urodził się w Niemczech, lecz ma polskie korzenie. Ubrany był w elegancki garnitur w kolorze głębokiego granatu, którego odcień gustownie harmonizował z kolorem sukni Panny Młodej.

NIEMIECKO – KOLUMBIJSKA CEREMONIA ZAŚLUBIN

Paula i Kamil do ślubu pojechali wspaniałym Fordem Mustangiem, który nie tylko prezentował się efektownie, ale też doskonale wpisywał się w styl ślubu i wesela. Ceremonia zaślubin nieco różniła się od tej, jaką znamy w naszym kraju. Pojawiły się w niej bowiem elementy tradycji z Kolumbii, więc ślub wywarł na mnie jeszcze większe pozytywne wrażenie. Zdjęcia ślubne i ceremonia odbyły się w kościele Kath. Kirche St. Sebastian, który zachwyca monumentalną formą i wyważoną dekoracyjnością. Wnętrze zapierało dech w piersiach. Po ceremonii udało nam się wykonać kilka tradycyjnych fotografii ślubnych przed kościołem oraz uwiecznić składanie życzeń Państwu Młodym. Wszystkiemu towarzyszyły wielkie emocje, wzruszenie, radość, a nawet łzy szczęścia. Atmosfera była bardzo rodzinna i intymna.

WESELE W BERLINIE I TAŃCE DO BIAŁEGO RANA

Zdjęcia z wesela to była czysta przyjemność, gdyż panowała wyjątkowo swobodna atmosfera. Przyjęcie odbyło się w sali Löwenpalais w Berlinie. Goście zostali obdarowani przez Paulę i Kamila urokliwymi podarunkami. Podczas głównego obiadu goście mogli delektować się nie tylko smakami aromatycznych potraw, ale także muzyką fortepianu, którą tworzył prawdziwy artysta. Wesele było pełne radości i hucznej zabawy. Goście wraz z Parą Młodą rozgrzewali parkiet do czerwoności tańcząc do białego rana.

Podczas wesela nie zabrakło także fotobudki oraz innych atrakcji, które zachwyciły gości. Tak, jak ceremonia ślubna, wesele posiadało również elementy kulturowe zarówno tradycyjnie niemieckie, jak i kolumbijskie. Pierwszy taniec również był kolumbijski oraz niemiecki. Plener ślubny odbył się natomiast w innym dniu, gdyż Paula i Kamil chcieli w pełni poświęcić się swoim gościom. Jako fotograf śluby jestem zadowolony ze swojej pracy. Reportaż Pauli i Kamila prezentuje, że miłość łączy różne kultury i nie ma granic a ja zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego szczególnego wydarzenia.

 

ślub w berlinie ślub w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczechwesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie wesele w niemczech ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech wesele w berlinie ślub w berlinie ślub w niemczech ślub w berlinie ślub w berlinie ślub w berlinie ślub w berlinie ślub w berlinie ślub w berlinie

Fotografia opowiadająca o Was

Porozmawiajmy

Crafted by ROBAK