SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – NAJLEPSZE MIEJSCA NA ZDJĘCIA ŚLUBNE | CIEKAWE LOKALIZACJE

Wiele razy wspominałem na stronie o mnie, że lubię podróżować po Polsce oraz świecie. Wiele razy powtarzałem, że uwielbiam wracać na południe Polski, aby zobaczyć wielkość oraz monumentalność gór, mimo że mam ponad 800 km do Zakopanego. Wiele razy również podkreślałem , że sesja ślubna w górach to dla mnie nie tylko praca, ale i odpoczynek. Plener ślubny w górach to też możliwość poznania wielu ciekawy miejsc, obcowania z naturą, poznawanie nowej kultury, tradycji czy poznanie nowych ludzi. Chciałbym Wam zaproponować ciekawe miejsca  w górach w Polsce i zagranicą, gdzie sesja ślubna może wyjść znakomicie. Myślicie, że tych miejsc jest pewnie kilka. Otóż nie ! Jest ich co najmniej kilkadziesiąt, ale ja Wam pokażę tylko te, które przypadły mi do gustu.

PLENER ŚLUBNY W TATRACH – GDZIE SIĘ WYBRAĆ?

Myślałem tak naprawdę od jakiego miejsca zacząć, ponieważ jest ich sporo, ale zdecydowałem się od najbardziej oczywistego. Sesja ślubna w Tatrach to obowiązkowe miejsce na mojej czekliście. Chwilę przed Nowym Targiem rozprzestrzenia się piękna panorama Tatr i tylko mogę pozazdrościć tym, którzy często zakopianką przejeżdżają i widzą ten cudowny widok o poranku i zachodzie słońca. Tatry są jednak bardzo duże i w nich możemy znaleźć kilka ciekawych miejsc na zdjęcia ślubne. O to kilka z nich, które są warte uwagi.

1. DOLINA KOŚCIELISKA

Chyba najbardziej popularna i znana z tatrzańskich dolin. Jest doskonałym miejscem na plener ślubny czy sesję narzeczeńską. Można ją wielokrotnie fotografować w różnych kombinacjach i o każdej porze roku a plener wyjdzie i tak za każdym razem inny. Sesja ślubna w górach może zostać połączona z odwiedzeniem kilku mniejszych szczytów czy niezwykłego wąwozu Kraków. Sama dolina kościeliska jest chyba również najprostszym miejscem na sesje zdjęciową w górach, ponieważ po przejściu jakiś 500 metrów od parkingu na prostej drodze można robić zdjęcia z krajobrazem gór.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

2. NOSAL

Jest to bardzo widokowy oraz łatwo dostępny szczyt, który wznosi się nad Kuźnicami. Z góry rozciąga się cudowna panorama tatrzańskich szczytów, oraz widać całe zakopane. Dojście na szczyt zajmuję ok 60 minut i nie jest aż taka trudna. Zalecam jednak wygodne obuwie, ponieważ wejście jest dość strome i jest mnóstwo nierówności – stabilny but wykluczy kontuzję. Plener ślubny w Zakopanem a dokładniej na szczycie Nosal jest możliwy o poranku oraz o zachodzie. Miałem tam również sesję w deszczu co jest niebezpieczne, ale równie piękne.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

3. KALATÓWKI

Dojście do popularnych Kalatówek od Kuźnic to jedyne 30 minut co czyni ją jedną z prostszych tras, aby zobaczyć wysokie szczyty tatr. Dzikość przyrody powoduje, że można tam znaleźć mnóstwo zwierzyny, która wolno hasa sobie po górskich “drogach”. Kiedy zrobić najlepiej w tym miejscu zdjęcia? Sesja ślubna w górach a dokładniej na Kalatówkach najlepsza będzie zdecydowanie o poranku, gdy światło przebija się przez góry. Jak ktoś z Was trafi dodatkowo na mgłę sukces sesji murowany. Atrakcją w marcu/kwietniu mogą być również krokusy, ale tu bym uważał na liczbę turystów, która w tym okresie jest wielka.

sesja ślubna w górach

4. DOLINA GĄSIENICOWA

Piękna dolina mieszcząca się w górnej części Tatr. Jest to miejsce, w którym rozprzestrzenia się piękna panorama Tatr a dodatkowo można dojść na Kasprowy Wierch, Czarny Staw, Giewont czy Czerwone Wierchy. Jeżeli ktoś zdecydowałby się na plener ślubny w dolinie gąsienicowej musi się liczyć z czasem ok 3 godziny w jedną stronę co na pewno nie jest ułatwieniem a wręcz odwrotnie. Efekt końcowy sesji jednak jest co najmniej powalający, jeżeli traficie na znakomite warunki.

5. MORSKIE OKO

Sesja ślubna w górach? Zdecydowanie polecam zrobić plener ślubny nad Morskim Okiem. Minusy? Ok 2 godziny w jedną stronę do jeziora oraz mnóstwo turystów. Pogoda? Jak to w górach, ale rarytasem zdecydowanie jest sesja zdjęciowa w deszczu lub podczas pochmurnej pogody. Gwarancja dobrych zdjęć jest murowana a dodatkowo niespodzianki w postaci dzikiej zwierzyny hasającej sobie po górskich szlakach jest bardzo realne.

6. RUSINOWA POLANA

Miejsce, w którym byłem 4 razy na sesjach zdjęciowych. Za każdym razem byłem tam o poranku i za każdym razem otrzymywałem to czego pragnąłem. Pięknego światła o wschodzie słońca. Nawet w takim wyjątkowym momencie jak zaręczyny w Tatrach a dokładniej własnie na Rusinowej Polanie udało mi się mieć piekne warunki. Długość trasy? 45 minut co czyni ją łatwo dostępnym miejscem na różnego rodzaju sesję.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

7. POPRADZKI STAW

Sesja ślubna na Popradzkim Stawie może być naprawdę wyjątkową pamiątką. Miejsce to znajduje się po słowackiej części Tatr Wysokich nieopodal szczytu Łomnica. Droga jest długa, lecz nie męcząca a dodatkowo wędrówka skutkowała coraz to bardziej spektakularnymi widokami. Tatry w szczególności po Słowackiej stronie, nie tak zatłoczone jak w Polsce oraz rażą swoją surowością. Sesja ślubna w górach po stronie Słowackiej to na pewno dobry pomysł – mam nadzieję, że ktoś z Was z niego skorzysta

8. JEZIORO SZCZYRBSKIE

Szczyrbskie Jezioro jest drugim co do wielkości jeziorem po słowackiej stronie Tatr i  Znajduje się w dolnej części Doliny Młynickiej. Duże, ładnie położone, a przede wszystkim łatwo dostępne miejsce nie tylko, aby została zrobiona sesja ślubna w górach. Jest to doskonałe miejsce również na odpoczynek, co niestety wiąże się z dużą ilością turystów. Najlepszy moment na sesję? Zdecydowanie poranek ! Najlepsze światło, cisza, spokój i tylko Wy.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

PLENER ŚLUBNY NA PODHALU

Tatry to nie jest jedyna “masowa” miejscówka na sesje zdjęciowe. Podhale, które jest dość rozległe raczy nas swoimi widokami o każdej porze roku. Jest jednak pora roku, która wygląda nieziemsko w górach. Mówimy oczywiście o jesieni, która w pełnej krasie podkreśla walory każdego miejsca a w szczególności gór. Na Podhalu rozciąga się piękna panorama Tatr a na którymś z miejsc można zrobić piękny plener ślubny, który trwa kilka godzin. Jeżeli jesienny ślub oraz wesele na Podhalu jest w październiku, mamy mocno ograniczony czas, ponieważ dzień jest bardzo krótki.

Wtedy możemy zrobić szybką sesję w dniu ślubu. która trwa ok 20/30 minut. Możemy z niej wycisnąć wiele, a wszystko zależy tylko do nas samych. Nie wspomniałem również, że film ślubny zrobiony na Podhalu może wyglądać spektakularnie. Jeżeli nie znaleźliście żadnego filmowca, któremu udała się sesja zdjęciowa w górach popytajcie fotografów, którzy robili Wam reportaż ślubny. Na pewno mają kogoś do współpracy.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

SESJA ZDJĘCIOWA W PIENINACH

W Pieninach byłem dwa razy i za każdym razem pogoda mnie zaskakiwała. Za pierwszym razem sesja ślubna w górach a dokładniej w Pieninach po stronie Słowackiej zaskoczyła mnie. Pogoda niby była ładna, ale wiało bardzo mocno, co powodowało że temperatura odczuwalna była rzędu 10 stopni. Za drugiej razem wybraliśmy się od strony Polskiej i tu większe jeszcze zaskoczenie. W połowie października być w krótkim rękawku oraz krótkich spodenkach? Da się ! Temperatura bardzo przyjemna – ok 20 stopni. Dodatkowo piękny zachód słońca i panorama Tatr.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

ZDJĘCIA ŚLUBNE NA PODKARPACIU

Tylko raz w życiu byłem na Podkarpaciu a dokładniej w Rzeszowie. Sesja Ślubna w górach nigdy nie była mi dana w tych okolicach, ale mam nadzieję, że to kiedyś się zmieni. Jakiś czas temu Dawid Mazur zrobił obiektywną listę 10 miejsc na plener ślubny na Podkarpaciu. Myślę, ze nie jedna osoba może z tego skorzystać, bo miejsc jest naprawdę sporo i Dawid jest opisuje bardzo szczegółowo. Myślę, że sam Dawid posłuży pomocą przy zrobieniu sesji zdjęciowej w Bieszczadach lub innych okolicach więc śmiało możecie pisać również do niego.

JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA

Bardzo popularna miejscówka wśród fotografów z Krakowa, Katowic, Częstochowy i wszystkich okolic tych większych miast. Miejsce może nie jest masywem górskim, ale charakterystyka skał oraz ukształtowanie terenu pozwala na złapanie ładnej perspektywy ze wzgórza/grani szczytu. Najbardziej popularnym miejscem w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jest góra Zborów, o której krążą legendy wśród fotografów. Ponoć jest tak oblegana, że w danym momencie na plenerze ślubnym było nawet 10 par za jednym razem. Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia, ponieważ nie dotarłem nigdy do tego miejsca. Mam nadzieję, że zmieni się to w najbliższym czasie.

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – KARKONOSZE

Dobrnęliśmy prawie do końca mojego zestawienia miejsc, gdzie sesja ślubna w górach na terenie Polski może zadowolić każdego. Karkonosze bo o nich mowa nie są wymagającymi górami, ponieważ są stosunkowo niskie a dodatkowo dostęp i dojazd do nich jest bardzo łatwy. Miejsce dostępne od ręki to wodospad Szklarka. Od parkingu przy głównej drodze to tylko 300 metrów do miejsca docelowego. Kolejne miejsce to zdecydowanie dziki wodospad w Karpaczu oraz zapora wodna na Łomnicy. Nie trzeba iść daleko, aby naprawdę znaleźć miejsce dostępne od ręki a z tych miejsc można naprawdę wiele “ukręcić”. Zdecydowany minus za dużą ilość turystów, więc będzie trzeba się pomęczyć, aby było Ich bardzo mało.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

Jeżeli chcemy wyruszyć bezpośrednio w góry to mamy przynajmniej trzy bardzo popularne miejscówki na znakomite zdjęcia. Sesja ślubna w górach? Pierwsza myśl jeżeli chodzi o Karkonosze to szczyt Śnieżka. Najdalszy, najmniej uczęszczany lecz widok z tego miejsca jest niezwykły. Drugim miejscem jest schronisko Samotnia. Można do niego dojechać wyciągiem spod dzikiego wodospadu lub iść pieszo ok 120 minut łatwym górskim szlakiem. Trzecim miejscem, ale chyba najtrudniej dostępnym na plener ślubny to zdecydowanie śnieżne kotły. Nie ma dnia aby tam nie wiało a dodatkowo ok 180 minutowa wędrówka w jedną stronę może nie jednego wykończyć fizycznie. a jeszcze potem sesja zdjęciowa w górach a dokładnie z widokiem na panoramę. Tylko dla wytrwałych !

sesja ślubna w górach

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – WYJAZD ZA GRANICĘ

Jest jeszcze ostatnia opcja, aby sesja ślubna w górach wyglądała co najmniej monumentalnie. Wyjazdy na plener ślubny zagranice stał się popularny ze względu na tanie bilety lotnicze oraz łatwość dostępu do miejsc, które kiedyś okazywały się nie do zdobycia przez szarego człowieka. Preikestolen w Norwegii, Lago Di Braies we Włoszech czy Najbliżej nas Bawaria na południu Niemiec. Wszystkie te destynacje są na dzisiaj oblegane przez fotografów i pary młode a sesja ślubna w górach może być jeszcze lepsza dzięki takim miejscom jak Tyrol, Alpy, Dolomity czy Fiordy w Skandynawii. Minus jest taki, że trzeba zaplanować całą podróż od A do Z a dodatkowo koszty całej wyprawy są większe niż zorganizowanie pleneru ślubnego w Polsce.

sesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górachsesja ślubna w górach

SESJA ŚLUBNA W GÓRACH – TYLKO DLA WYTRWAŁYCH CZY DLA WSZYSTKICH?

Pisząc ten poradnik dla Was zastanawiałem się czy sesja ślubna w górach jest dla każdego. Dlaczego? Wydawać może się to dziwne, ale mój przykład nie jest jakiś wyjątkowy a jednak. Mieszkam w Szczecinie i do najbliższych pasm górskich mam 450 km (Myślę tu o Karkonoszach). Sesja ślubna w górach, do których mam 850 km a do Bieszczad prawie 1000 km to naprawdę wyzwanie. Nie każdy chce tak daleko jeździć, ale każdy chce mieć ładne zdjęcia w górach. Jak sami wiecie nie można mieć wszystkiego, ale tutaj temat zdecydowanie wymaga poświęcenia nie tylko czasowego, ale często też finansowego. Zastanówcie się czy sesja ślubna w górach jest warta Waszego czasu, pieniędzy oraz wspomnień, jakie przeżyjecie podczas tej wyprawy w nieznane.