WŁOSKIE WAKACJE | SYCYLIA

Sycylia ! Włoskie wakacje ! Zawsze o tym marzyłem i w tym roku to się spełniło ! Co było w planach do zobaczenia? O tym za chwilę.

Wybraliśmy się z żoną docelowo do Palermo – jak większość turystów pisze na internecie oraz mówi – miasto zasyfione, tłoczne oraz bardzo głośne. Czy tak było? Po części tak a dokładniej. Brudno było, ale zależy w jakiej dzielnicy. Czy było głośno? Tylko na bazarach i głównej ulicy a czy było tłoczno? Patrząc na to, że u nich zima oraz mniej turystów to naprawdę było tłoczno o każdej porze.

Samolot mieliśmy z Berlina. Bardzo dobry połączenie i szybko lot (trwał tylko 140 minut) a do samego miasta z portu lotniczego była jeszcze godzinka – co 30 minut autobus lini Prestia Comandé jeździł od 5 rano do 23. Jaką mieliśmy miejscówkę do spania? Przy głównej ulicy Via Roma znajdował się pensjonat A Casa Di Anna. Kosztował nie dużo a warunki naprawdę bardzo dobre. Śniadania typowo włoskie – rogaliki, dżemy, bułeczki maślane, kremy czekoladowe i oczywiście bardzo dobra kawa.

Palermo było naszą bazą wypadową do kilku miast Sycylii północnej. Przez 7 dni zrobiliśmy jakieś 60 km pieszo oraz 450 km środkami komunikacji – pociągi oraz autobusy. Jak opisać samo Palermo w kilku słowach? Piękne uliczki, dużo sklepów z pamiątkami, bardzo dużo restauracji, specyficzne bazarki, piękne widoki.

Co jeszcze widzieliśmy? min:
Cattedrale di Palermo
Fontana Pretoria
Teatro Massimo
Trzy tradycyjne markety: Ballaro, Vucciria & Capo
Chiesa di San Cataldo
Museo Archeologico Regionale Antonio Salinas
Museo Palazzo Branciforte
Ogród botaniczny Villa Garibaldi, Villa Giulia & botanico di Palermo
Foro Italico
Jedliśmy wspaniałe makarony w knajpce Buatta Cucina Popolana czy najlepszą pizzę w La Tavernetta del Vicoletto

I wiele wiele więcej…

Z ciekawostek jakie zobaczyliśmy to… produkcję reklamy Dolce & Gabbana, którą kręci na rynku Capo w tłumie ludzi. Zdjęcia są dostępne na ich fanpage oraz instagramie. Było to moment naprawdę dziwny bo na początku kompletnie nie wiedzieliśmy co się dzieje, gdy w momencie ktoś nie zaczął po angielsku mówić (tak – tam nie mówią po Angielsku !), że są tu ludzie z Top Model oraz telewizja – stanęliśmy i zaczęliśmy robić zdjęcia mówiąc krótko. Szybko jednak skończyliśmy bo ochrona po cywilnemu zasłaniała wszystko co najlepsze więc tłum gapiów był naszym celem i to się wyjątkowo udało !

SYCYLIA? IDEALNE MIEJSCE NA WYPOCZYNEK

Jeden dzień poświęciliśmy na przepiękne miejsce jakim jest Cefalu. Małe miasteczko mające ok 15 tyś. mieszkańców, przepiękne widoki, plażę oraz wiele dobry knajp oraz największa atrakcja – góra Rocca. Kolejny dzień odwiedziliśmy sławną plażę mieszczącą się jakieś 30 min od centrum Palermo – mianowicie Mondello. Słynie ona z lazurowej wody, tłumów turystów, dużej ilości celebrytów, cudownych krajobrazów i czystych plaż. Trzecim i ostatnim wyjazdem na wyspie Sycylia było miasto Trapani słynące chyba tylko z miasteczka mieszczącego się na górze Erica. Niestety nie udało nam się wjechać na nią bo była zamknięta droga tego dnia a kolejka górska miała konserwacje. W samym mieście moim zdaniem więcej specjalnego do zobaczenia nic nie ma.

Żałujemy, że zabrakło nam kilku dni i nie zobaczyliśmy min: wulkanu Etna, kilku miasteczek wokoło wulkanu, miasta Mesyna czy Taoraminy. Wypoczęci, głodni kolejnych przygód czekamy na kolejny wyjazd do Włoch – może tym razem wschodnia strona uroczej wyspy Sycylia? Kto wie 🙂

ryanair palermo aeroportopalermopalermopalermopalermoSycyliaSycyliaSycyliapalermo palermo mercato ballaro palermo mercatopalermo mercato ballaro palermo mercato ballaropalermo mercato ballaro palermo mercato palermo mercatopalermo dolce & gabbanapalermo dolce & gabbana palermo dolce & gabbana palermopalermopalermopalermo Cattedrale di Palermo Cattedrale di Palermo Cattedrale di Palermo Cattedrale di Palermo Cattedrale di Palermo Cattedrale di Palermo Palermo Palermo PalermoPalermo Palermo Palermo PalermoPalermo Palermopalermo mercato Palermo Palermo Palermo Palermo Palermo PalermoPalermoPalermo Palermo Palermo Palermo Palermo PalermoPalermo Palermo Palermo Palermo Palermo CefaluCefalu Cefalu CefaluCefaluCefaluCefaluCefalu Cefalu Cefalu Cefalu CefaluCefaluCefaluCefaluCefalu Cefalu Cefalu ristorante Nna Principi Cefalu ristorante Nna Principi Cefalu CefaluCefaluCefaluCefaluCefaluCefalu Cefalu CefaluMondelloMondelloMondello Mondello Mondello MondelloMondelloMondelloMondelloMondello Mondello Mondello Mondello Mondello MondelloMondelloMondello TrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniTrapaniPalermoPalermo Museo Antonio SalinasPalermo Museo Antonio Salinaspalermo Museo Palazzo Brancifortepalermo Museo Palazzo Brancifortepalermo Museo Palazzo Brancifortepalermo Museo Palazzo BrancifortePalermoPalermoPalermoPalermoPalermoPalermo Aeroporto Palermo Aeroporto Palermo Aeroporto

Chcesz zobaczyć inny materiał z Włoch? Kliknij —-> Tu

 

Fotografia opowiadająca o Was

Porozmawiajmy

Crafted by ROBAK