SESJA RODZINNA

Zdjęcia z rodziną to chyba jedna z tych pamiątek, która powinna przetrwać na lata. Mówimy, że z rodziną wychodzimy najlepiej tylko na zdjęciach, ale i czy w tym jest prawda? Można powiedzieć jaki fotograf takie zdjęcia, ale w tym wszystkim wiele zależy też od Was samych. To Wy wybieracie fotografa, aby została wykonana sesja rodzinna a co za tym idzie – presja z Waszej strony na fotografa, który Wam robi zdjęcia. Co możemy zrobić, aby sesja nie była nudna, niesztampowa oraz aby miała pazura? O tym dowiecie się czytając mój dalszy elaborat na temat sesji rodzinnej – sposoby na udane zdjęcia rodzinne.

ZDJĘCIA RODZINNE – SPOSOBY NA UDANĄ SESJĘ ZDJĘCIOWĄ

Powiem wprost. Nie istnieje coś takiego jak złoty tip/złota porada. Nie ma i koniec ! Jednak możemy z kilku porad skorzystać, aby sesja była ciekawsza pod każdym względem. To nie wymaga od Was często pieniędzy, ale chęci a one są najistotniejsze. Bez tego ani rusz na sesji zdjęciowej.

sesja rodzinna szczecinsesja rodzinna szczecin

WYBÓR MIEJSCA NA SESJĘ RODZINNĄ

Wybory miejsca, aby została wykonana sesja rodzinna niby to bułka z masłem a okazuje się ostatecznie, że jest to droga przez mękę. Ja mówię wprost. Zróbcie sesję we własnym mieszkaniu, gdzie czujecie się zawsze najbezpieczniej. Możemy tam zrobić wspaniały, intymny klimat sesji ciążowej czy zdjęć z rodziną co jest bardzo ważne dla każdego z członków familii. Miejsce w którym mieszkacie i spędzacie najwięcej czasu zawsze będzie dla Was największym wyborem. Jeżeli macie bałagan? Zróbmy z tego atut. A co jeżeli sesja ciążowa miałaby się odbyć w naturze? Żaden problem !

sesja rodzinna szczecinsesja rodzinna szczecinsesja rodzinna szczecinsesja rodzinna szczecin

CO KRYJE WASZA SZAFA NA SESJĘ RODZINNĄ

Wybór idealnej stylizacji na zdjęcia rodzinne wcale nie jest tak oczywiste, ale z drugiej strony?! Fajnie, gdy jesteście ubrani bardzo podobnie do siebie a szczególnie, gdy Wasze dziecko również będzie pasowało do Was ubiorem. Tworzy to spójny styl całej sesji, a jeżeli dobierzemy do tego miejsce całość stworzy nam idealną kompozycję. Mówiąc najprościej ubiór nie jest najistotniejszy, ale watro o niej zadbać.

zdjęcia rodzinnezdjęcia rodzinnezdjęcia rodzinne

NATURALNOŚĆ NA SESJI TO KONIECZNOŚĆ

Starajcie się nie udawać, że jesteście na wybiegu. Bądźcie modelami, ale bądźcie przy tym sobą. Postawcie na naturalność w sesji rodzinnej a wszystko potoczy się tak, że cała sesja będzie mocno spontaniczna a przy tym niewymuszona. Przed wyborem fotografa zastanówcie się jakich zdjęć również oczekujecie. Czy mają to być zdjęcia pozowane jak na sesji rodzinnej studyjnej z przebierankami, czy ma to być sesja rodzinna na łonie natury gdzie będzie ona mocno spontaniczna, dynamiczna a przy tym relaksująca. Decyzja należy do Was.

zdjęcia rodzinnezdjęcia rodzinnezdjęcia rodzinnefotografia rodzinnafotografia rodzinnafotografia rodzinna

DZIECI JAK TO DZIECI – DAJ IM SIĘ WYSZALEĆ

Sesja rodzinna prowokuje wręcz do tego, aby dać się wyszumieć najmłodszym na dworze. Czy jest to dobry pomysł przy zdjęciach rodzinnych? Jasne, że tak. Każde dziecko tryska energią na prawo i lewo więc dajmy mu pobiegać czy nawet się pobrudzić. To naturalne zachowanie każdego dziecka a co za tym idzie są to wspomnienia, które za ileś lat wywołają u Was uśmiech na twarzy.

fotografia rodzinnafotografia rodzinna

NASTAWIENIE NA SESJI RODZINNEJ

Każda sesja rodzinna, sesja brzuszkowa czy reportaż z porodu jest inna, ale nastawienie do niej musi być jedno. Zdecydowanie pozytywne ! Nie może być inaczej, ponieważ każde zmartwienie, każda wasza nieobecność „duchem” jest widoczna na zdjęciach. Jeżeli jesteś kobieta możesz poprawić swój humor zrobieniem makeupu na sesję zdjęciową a jeżeli jesteś facetem kup specjalnie na zdjęcia rodzinne nową koszulę. Starajcie się skupić na tym, abyście na zdjęciach mieli interakcje z rodziną. To ważne – zobaczcie na efekcie końcowym, że moje gadanie nie było po coś.

fotografia rodzinnafotografia rodzinnafotografia rodzinna

SESJA RODZINNA Z NIEMOWLAKIEM

Jest fotografia rodzinna, jest sesja ciążowa, ale i mamy również zdjęcia z niemowlakiem. Sesja nie łatwa i nie każdy się jej podejmie. Głównie takie sesje robią kobiety, ponieważ bardziej czują więź z niemowlakiem jako matki, które rodziły swoje dzieci. Każdemu facetowi będzie trudniej zrobić taką sesję, jednak niemożliwe staje się możliwe. Rodzinny dom, bezpieczeństwo oraz strefa intymna pozwala uchwycić najlepsze momenty podczas kilku godzin spędzonych razem z Wami. Uwierzcie – za kilkanaście lat będzie to wspominać z łezką w oku

sesja rodzinnasesja rodzinnasesja rodzinnasesja rodzinna

SESJA RODZINNA – NIEZAPOMNIANE PRZEŻYCIA Z FOTOGRAFEM

Wasz fotograf, z którym spędzicie wspólnie czas, gdy odbędzie się sesja zdjęciowa brzuszkowa lub rodzinna może stać jedynym fotografem, z którym będziecie się częściej spotykać niż raz na kilka lat. Łukasz Popielarz Fotografia może przecież dla Was wykonać nie tylko zdjęcia rodzinne, ale również plener ślubny, reportaż ślubny, sesję narzeczeńską czy reportaż z porodu. Jest do Waszej dyspozycji cały rok – wystarczy kontakt do niego i możecie kolejny raz umówić się na przygodę fotograficzną.

sesja rodzinnasesja rodzinna

OFERTA NA SESJĘ RODZINNĄ – DOPASOWANA DO WASZYCH WYMAGAŃ

Gdy już obiegliście portfolio fotografia i napisaliście do niego to możecie przeanalizować jego ofertę na sesję zdjęciową. Jest ona elastyczna pod każdym względem i sprosta nawet wymagającym rodzicom. Znajdą się w niej zdjęcia po autorskiej obróbce, pendrive oraz galeria internetowa na hasło. Po oddaniu zdjęć istnieje możliwość wydruków odbitek, druku wielkoformatowego lub zamówienie albumów w formie tradycyjnej lub fotoksiążki.

Sami widzicie – mamy wiele możliwości, sesja rodzinną wyszła z przytupem. Jak pisałem wyżej to pamiątka na całe życie i warto uwieczniać siebie oraz innych, aby było co wspominać. Możecie nimi zapełnić cały album rodziny lub powiesić zdjęcia na ścianie czy nawet zrobić nadruk na kubku czy ustawić zdjęcie jako tapetę na telefonie czy komputerze. Sami wybierzecie. Warto czy nie warto?!