KOBIECA SESJA ZDJĘCIOWA, CZYLI SPOSÓB NA DOBRY NASTRÓJ

Wiele kobiet marzy o tym, by móc poczuć się wyjątkowo przed obiektywem aparatu i uzyskać piękne fotografie, w których wyeksponowane zostaną ich korzystne strony wizerunkowe. Tymczasem, często pojawiają się wątpliwości związane z poczuciem zawstydzenia, a także niepewnością, jak przygotować się do takiej sesji zdjęciowej. W odpowiedzi na te i inne dylematy przygotowałem dla Ciebie kompendium wiedzy o kobiecych sesjach, byś mogła poczuć się pewniej i w efekcie uzyskać wymarzone zdjęcia.

kobieca sesja zdjęciowa

STRACH MA WIELKIE OCZY

Mimo że większość kobiet marzy o profesjonalnej sesji kobiecej, jednocześnie się jej obawiają. Powodem tych ambiwalentnych odczuć zwykle jest poczucie niepewności odnoszące się zarówno do obaw o dobry wygląd, umiejętność pozowania, a także tzw. fotogeniczność. Tymczasem, obawy te są zupełnie niepotrzebne, bowiem to zadaniem fotografa jest zadbać o to, byś czuła się podczas sesji piękna, kobieca i pewna siebie. A co najważniejsze, to fotograf zadba o to, byś się sobie podobała na uzyskanych zdjęciach. Kobieca sesja zdjęciowa ma być wyjątkowym czasem, który spędzisz po prostu przyjemnie.

Ze swojej strony muszę też wspomnieć, że uwielbiam obserwować, jak z moich modelek, które mimo że przyszły bardzo zestresowane, wydobywa się prawdziwe piękno i swoboda, które mogę zatrzymać i wyeksponować w kadrach. Nie należy więc się martwić swoim wyglądem, wiekiem, poczuciem niepewności. Bowiem to wszystko w czasie sesji przestaje mieć znaczenie. A po wszystkim otrzymujesz zdjęcia, na których wyraźnie widać Twoje piękno. Natomiast na sesję zdjęciową obowiązkowo zabierz ze sobą między innymi dwie rzeczy: dobry nastrój oraz przeświadczenie, że jesteś niepowtarzalna i że warto to uwiecznić na zdjęciach. Poza tym, wystarczy że przygotujesz się do sesji w oparciu o poniższe wskazówki.

kobieca sesja zdjeciowa

FOTOGRAF A KOBIECA SESJA ZDJĘCIOWA

Zdradzę Ci w sekrecie, że aby pięknie wyjść na zdjęciach potrzebnych jest zaledwie kilka rzeczy. I co ciekawe, wcale nie jest to uroda niczym z okładki modnego magazynu. Podczas intymnej sesji narzeczeńskiej/zdjęciowej potrzebne są nam: pełna zaufania atmosfera, odpowiednie oświetlenie, dbałość o ułożenie ciała, stylizacja, wrażliwość fotografa a także specjalny sprzęt oraz warsztat fotograficzny. Jak zapewne zauważyłaś, o większość tych aspektów wcale nie musisz się martwić, bowiem dbałość o nie leży wyłącznie w gestii fotografa. Większość kobiet martwi się nie tylko o to, czy będą się dobrze czuły podczas sesji, ale także tym czy mają odpowiednie umiejętności w zakresie pozowania.

Wątpliwości te są niepotrzebne, bowiem to fotograf ma za zadanie w taki sposób Cię poinstruować, by przyjęte pozycje ciała i mimika twarzy okazały się idealne dla danych ujęć. Fotograf również odpowiada połowicznie za Twoje samopoczucie budując swobodną i przyjazną relację, która sprawia, że już po chwili zapominasz, że jesteś na sesji i zaczynasz czuć się naturalnie. Kobieca sesja zdjęciowa poprzedzona jest także odpowiednim przygotowaniem. Swobodnie rozmawiamy o Twoich gustach oraz oczekiwaniach względem zdjęć. Dzięki takim rozmowom możemy się lepiej poznać, ale i dowiedzieć się, co chciałabyś wyeksponować na fotografiach, a co ewentualnie ukryć.

Kolejnym etapem naszego wspólnego projektu jest oczywiście fotograficzna kobieca sesja zdjęciowa, po której zakończeniu przygotowuję profesjonalną obróbkę zdjęć, aby nadać kadrom preferowany klimat. W Twojej gestii pozostaje natomiast przygotowanie dobrego nastawienia i samopoczucia, a także zadbanie o kilka wizerunkowych aspektów, które teraz omówimy.

kobieca sesja zdjeciowa

KOBIECA SESJA ZDJĘCIOWA – CO WYBRAĆ?

Kobieca sesja zdjęciowa a raczej efekty sesji zdjęciowych mogą być zaprezentowane w różnych stylach. Mogą być bardziej odważne, lub delikatne i sensualne. Ciekawe są także kobiece sesje portretowe oraz zdjęcia w bieliźnie. Wybór jest naprawdę bogaty i kluczem do sukcesu jest podjęcie decyzji odpowiadającej Twoim oczekiwaniom. Zdjęcia bowiem mają wyrażać nie tylko Twoje piękno wizualne, ale i charakter. Wówczas będą idealne w każdym zakresie i powiedzą więcej niż tysiąc słów. Pierwszym krokiem w przygotowaniach do kobiecej sesji zdjęciowej jest więc wybór jej stylu oraz opracowanie Twojego wizerunku. Co tu dużo mówić – poradnik, który dla Was przygotowałem jest dość obszerny, ale bardzo pomocny. Przyjrzyjmy się nieco bliżej ofercie sesji zdjęciowych dla kobiet.

kobieca sesja zdjeciowa

ROMANTYCZNA SESJA ZDJĘCIOWA

Romantyczna sesja zdjęciowa to styl, który uwielbia większość kobiet. Nic w tym dziwnego, bo idealnie oddaje on kobiece cechy takie jak: delikatność, zwiewność, romantyzm, urok. To wszystko staramy się wyeksponować za pomocą pięknych sukienek, makijażu, koronek, ale i scenerii pełnej kwiatów, delikatnych tkanin i faktur lub intymnej atmosfery. Efekt ma być subtelny i bardzo kobiecy. Takie sesje realizujemy w domowych wnętrzach, studiu lub w na łonie natury.

kobieca sesja zdjeciowa

ZDJĘCIA PORTRETOWE

Sesje kobiece składające się ze zdjęć portretowych są zwykle potrzebne do wykorzystania w Sieci, mają stanowić podarunek dla bliskich lub stać się elementem dekoracji wnętrz domowych lub biurowych. Podczas takiej sesji staramy się podkreślić największe walory rys twarzy i dopasować ujęcia do indywidualnej urody, by efekt był zachwycający.

kobieca sesja zdjeciowa

SENSUALNA SESJA ZDJĘCIOWA

Kobieca sesja zdjęciowa nazywana też buduarową cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Pozwalają bowiem zaprezentować kobiecość w sposób sensualny, intymny i z nutą gustownego erotyzmu. Kobiecy urok i ciało wyeksponowane są przez intymne lub naturalne oświetlenie, a erotyka jest bardzo zmysłowo aczkolwiek elegancko podkreślona. Zdjęcia w bieliźnie lub w kobiecych stylizacjach pozwalają zaprezentować kobiecość w nieprzeciętnym klimacie. Nazwa „buduar” przenosi nas do przeszłości, w której zamożniejsze kobiety posiadały osobistą przestrzeń, w której mogły swobodnie odpocząć. “Buduarowe” życie kobiet zawsze intrygowało i wabiło mężczyzn.

W odróżnieniu od sesji erotycznych i sesji aktu, sesja buduarowa ma podkreślać naturalność, swobodę i subtelnie eksponować erotyzm. Taka sesja wydobędzie Twoją kobiecość oraz piękno, podniesie samoocenę i pozwoli zobaczyć się nowymi oczyma. Zdjęcia uzyskane z sesji buduarowej warto zrobić nie tylko dla ukochanego mężczyzny w postaci prezentu, ale i dla siebie samej.

kobieca sesja zdjeciowa

AKT CZY EROTYKA NA ZDJĘCIACH

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy zdjęcia erotyczne muszą prezentować roznegliżowane ciało. Odpowiedź brzmi – stanowczo nie. Wszystko zależy bowiem od Ciebie i Twoich oczekiwań. Fotografia aktu to piękny rodzaj sesji, do którego warto podejść ze szczególną starannością. Jednak osoby, które nie chcą całkowicie odkrywać swojego ciała, mogą zdecydować się na sesje sensualne, w których erotyzm prezentowany jest w sposób bardziej naturalny i wyważony. Podczas sesji fotograficznej możemy za pomocą gry światła, odpowiedniej stylizacji studia oraz Twojego wyglądu stworzyć preferowany klimat zdjęć. Mogą to być kobiece akty artystyczne, nagość zakryta, sesje buduarowe, czy też zdjęcia nacechowane erotyzmem. Wybór zawsze należy do Ciebie.

Jak się przygotować do kobiecej sesji zdjęciowej?

1. BĄDŹ WYPOCZĘTA

To bardzo ważne, aby przed planowaną sesją fotograficzną efektywnie wypocząć, co pozytywnie wpłynie nie tylko na wygląd, ale i samopoczucie. Dobrze jest też na kilka dni wcześniej unikać spożywania używek, by skóra była promienna i nieopuchnięta.

2. PRZYGOTUJ STYLIZACJĘ

W zależności od rodzaju sesji przygotuj kilka stylizacji, w których chciałabyś się zaprezentować na zdjęciach. Przynajmniej jedna z nich powinna być przygotowana ze szczególną starannością. Pamiętaj też, że na wizerunek wpływa nie tylko samo ubranie, ale i dobrane do niego dodatki takie jak buty, biżuteria, akcesoria.

Do sesji zdjęciowych w ubraniu przygotuj odzież pozbawioną emblematów, krzykliwych napisów lub grafik. Unikaj także drobnych wzorów, jak np. łączka, krateczka, linie. Na zdjęciach dobrze wyglądają kolory pastelowe, beże, brązy, szarości, błękity, jeansy, a także ponadczasowe i zarazem klasyczne – czerń i biel. Jednolite ubrania i dodatki sprawdzą się najlepiej. Ważne, aby ubrania kolorystycznie ze sobą współgrały. Jeżeli przed sesją masz wątpliwości, czy dana stylizacja będzie odpowiednia, oczywiście porozmawiaj o tym z fotografem. Pod spód przygotuj gładką bieliznę, najlepiej bezszwową, pozbawioną guzików i kokardek. Dzięki temu wystające elementy bielizny nie będą widoczne na sukience lub bluzce. Zadbaj również, aby ubrania były nienagannie czyste i wyprasowane.

W przypadku sesji zdjęciowych w bieliźnie sytuacja jest nieco łatwiejsza. Wystarczy bowiem wybrać efektowny zestaw bielizny, która odpowiednio wyeksponuje Twoje walory. Wiele kobiet decyduje się na pomoc brafitterki, by móc dobrać odpowiedni biustonosz. Ważne jest to, aby bieliznę na sesję przygotować osobno, natomiast przed sesją ubrać się luźno np. w dres. Dzięki temu na ciele nie pojawią się nieestetycznie wyglądające na zdjęciach odciski od ubrań. Wybierając bieliznę do sesji sensualnej kieruj się swoimi indywidualnymi preferencjami oraz świadomością tego, w czym czujesz się najlepiej. Może to być zarówno cielista klasyczna bielizna, czy też odważna, koronkowa lub kolorowa. Jedyne na co należy zwrócić uwagę poza schludnością jest to, aby bielizna nie posiadała napisów, emblematów czy drobnych prążków/kropek.

kobieca sesja zdjeciowa

3. ZADBAJ O CIAŁO

Nie będę ukrywać, że najlepszym wyjściem w kwestii makijażu jest zaufanie profesjonalistom. Skorzystanie z usług makijażystki sprawi, że nie tylko wyeksponowane zostanie Twoje naturalne piękno w odpowiedni sposób, ale i Ty poczujesz się pewniej. Istotne znaczenie ma także to, że makijażystka użyje profesjonalnych kosmetyków, które zapewniają trwałość makijażu na wiele godzin. Jej wiedza i doświadczenie pozwalają także wybrać najlepsze dla Twojej urody kolory i odcienie.

Taki makijaż będzie piękny, trwały i pozwoli Ci poczuć się idealnie. Jeśli jednak zdecydujesz się samodzielnie wykonać makijaż, zadbaj o precyzję i zachowanie symetrycznych proporcji. Nawet, jeśli na co dzień się nie malujesz, to na potrzeby sesji nałóż na twarz matowy puder, delikatnie podkreśl oczy oraz usta za pomocą pomadki. Unikaj natomiast podkładów o mocnym połysku i perłowych kosmetyków, gdyż w połączeniu ze światłem błyskowym powodują efekt błyszczenia się skóry. Zatuszuj także ewentualne niedoskonałości skóry oraz dostosuj intensywność makijażu do klimatu zaplanowanej sesji.

Na tydzień przed sesją nie korzystaj z solarium, gdyż aparat jest bardzo czuły na wszelkie przebarwienia i zaczerwienienia skóry.
Jeżeli regularnie farbujesz włosy, odśwież ich kolor minimum kilka dni przed sesją. Nigdy nie farbuj włosów przed samą sesją, gdyż ślady po farbie mogą być widoczne na skórze. Fryzurę możesz wykonać samodzielnie lub wybrać się do stylistki fryzur. Postaw na taką fryzurę, w jakiej się dobrze czujesz. Unikaj nadmiernego ufryzowania, gdyż na zdjęciach najlepiej prezentują się naturalnie ułożone włosy. Nie zapomnij o dłoniach oraz stopach. Podczas wielu rodzajów kobiecych sesji zdjęciowych są one mocno wyeksponowane.

kobieca sesja zdjeciowa

Wykonaj peeling stóp i dłoni na 2 dni przed sesją. Paznokcie dłoni nie muszą być umalowane, ale powinny być starannie wypiłowane i schludne, gdyż podczas sesji będą one ważnym elementem zdjęć. Aparat niestety wychwyci wszelkie odpryski na lakierze, połamane paznokcie itp. Nie maluj ich perłowym lakierem, ani nie nanoś żadnych ozdób, gdyż na fotografiach najlepiej prezentują się paznokcie gładkie i jednolite. W przypadku sesji buduarowych i aktów pamiętaj też o depilacji. Jednakże nie wykonuj depilacji w dniu sesji, gdyż wszelkie podrażnienia naskórka mogą być wówczas bardziej widoczne.

Kobieca sesja zdjęciowa to wyjątkowe przeżycie, a fotografie z jej efektów to nie tylko piękna pamiątka, ale i szansa na to, aby spojrzeć na siebie w nowy – lepszy sposób. Korzyści jest więc wiele, ale wszystko to powinno być przede wszystkim przyjemnością. Dlatego przygotowując się do swojej sesji zdjęciowej zatroszcz się o powyższe aspekty, by nie musieć się martwić ani czuć niepewnie. Wszystko pozostałe pozostaw w rękach wybranego fotografa.