FOTOGRAFIA CHRZTU ŚWIĘTEGO

Czym jest chrzest święty? To sakrament nawrócenia i oczyszczenia czyli jedno z najważniejszych wydarzeń wżyciu każdego dziecka, każdej rodziny. Jest to tradycja każdej rodziny a także obowiązek każdego katolika, aby ochrzcić swoje dziecko. Nie można przy tym zapomnieć, aby wynająć fotografa na chrzest święty, aby zrobił Wam niezapomniany reportaż z chrztu świętego. To ważne, aby Wasza pociecha mogła wspominać swoje zdjęcia z chrztu świętego, gdy będzie miało 20, 30 czy 50 lat. To wyjątkowa pamiątka, którą warto uwiecznić na kartach wspomnień.

fotografia chrztu świętegofotografia chrztu świętego

FOTOGRAF NA CHRZEST ŚWIĘTY – CZY WARTO ZAINWESTOWAĆ W PAMIĄTKĘ?

Fotografia chrztu świętego nie musi być oklepana i nudna. Reportaż z tej wyjątkowej uroczystości może budzić w nas również zachwyt. Zdjęcia z chrztu świętego to nie są zwykłe zdjęcia, które może zrobić przypadkowa osoba. Do tego typu reportażu potrzebny jest profesjonalny fotograf na chrzest. Możecie tak naprawdę zapytać dlaczego? Odpowiedź jest banalnie prosta. Jeżeli zdjęcia będzie robił Wasz kuzyn, wujek czy koleżanka nigdy nie macie pewności, czy zdjęcia będą bardzo dobre lub idealne. Jest spore ryzyko, że zdjęcia będą co najmniej słabe. Fotografia chrztu świętego to naprawdę wyjątkowe wydarzenie i tu warto zdecydowanie profesjonalnego fotografa na chrzest święty.

Jeżeli już wybierzecie już fotografa na chrzest święty to jaki powinien on być? Jak szukać fotografa na chrzest? Czym może się wyróżnić? Spróbuje Wam pomóc.

Portfolio fotografa na chrzest

Nie wiem, ilu z Was – rodziców zwraca uwagę na zdjęcia fotografa, które są na stronie w jego portfolio. Najczęściej jest tak, że większość fotografów na chrzest czy profesjonalnych fotografów ślubnych pokazuje jedynie pojedyncze zdjęcia, które są albo dziełem przypadku, albo dobrej selekcji. Polecam Wam obejrzeć całą galerię z chrztu świętego. Możecie wtedy ocenić czy zdjęcia są spójne, czy reportaż z chrztu robiła ta sama osoba, czy obróbka jest dla Was odpowiednia i czy sama historia zdjęciowa przyciągnęła Waszą uwagę. Jest to bezcenne w kontekście ewentualnego Waszego niezadowolenia po całym wydarzeniu, jakim jest chrzest.

fotografia chrztu świętegofotografia chrztu świętegofotografia chrztu świętego w szczeciniefotografia chrztu świętego w szczeciniefotografia chrztu świętego w szczecinie

Praca na uroczystości fotografa na chrzest

Fotograf na każdej uroczystości powinien być jak ninja. Niewidoczny, dyskretny a przy tym profesjonalny. Powinien umiejętnie wykorzystywać swoje atuty oraz swoje doświadczenie zebrane na reportażach z chrztu świętego. Zdjęcia z chrztu świętego wcale nie są proste, bo są to sytuacje z doskoku lub o bardzo ograniczonych ruchach. Fotograf na chrzest powinien dokładnie przewidzieć sytuacje jakie mogą się wydarzyć podczas fotografii chrztu świętego oraz przy samych rytuałach. Reakcja w najważniejszych momentach, bezpośredni kontakt z rodzicami, dzieckiem i samą rodziną powoduje, że fotograf na chrzest jest bardzo blisko akcji jaką są chrzciny danego dziecka.

fotografia chrztu świętego w szczeciniefotografia chrztu świętego w szczeciniefotografia chrztu świętego w szczecinie

Zdjęcia rodzinne a fotografia chrztu świętego w Szczecinie

Można śmiało powiedzieć że fotografia chrztu w Szczecinie to po części odłam reportażu zdjęciowego lub też zdjęć rodzinnych(szczególnie ich). Kto nie pragnie mieć fotografii rodzinnych w swojej kolekcji albumów zdjęciowych. Ślub czy chrzest jest idealnym miejscem na spotkania rodzinne a co za tym idzie do zrobienia fotografii rodzinnej podczas reportażu z chrztu świętego. Zdjęcia rodzinne z chrzestnymi, rodzicami, wujkami, ciociami a szczególnie z babciami oraz prababciami to idealne podsumowanie pamiątki jaką są zdjęcia rodzinne podczas fotografii chrztu świętego.

fotografia chrztu świętego w szczecinie

fotografia chrztu świętego w szczecinie

fotografia chrztu świętego w szczecinie

fotografia chrztu świętego w szczecinie

fotografia chrztu świętego w szczecinie

Fotografia chrztu świętego – jaki sprzęt profesjonalnego fotografa?

Co powinien mieć fotograf na chrzest w Szczecinie? Minimum dwa aparaty i dwa obiektywy. Niezawodne 35 mm, które będzie służyło do większości sytuacji zrobionych na szerokim kącie. Drugim obiektywem byłoby 50 mm lub 85 mm. I jedno i drugie może służyć jako obiektyw do portretu, detalu lub czy urozmaicenia materiału o dodatkową ogniskową. Co jeszcze mógłby zabrać fotograf na chrzest Szczecin? Zdecydowanie zapasową baterię, bo nigdy nie wiadomo ile potrwa całe wydarzenie. Dodatkowo lampę błyskową, gdyby było ciemno w kościele lub innym pomieszczeniu. Ostatnim punktem to dodatkowe karty do zapisu zdjęć, których nigdy nie powinno zabraknąć.

FOTOGRAFIA CHRZTU ŚWIĘTEGO W SZCZECINIE – JAKIE KOŚCIOŁY DO CHRZTU?

W Szczecinie mamy mnóstwo pięknych kościołów, w których znajdują się różne rzeźby oraz obrazy, które będą idealnie pasowały do Waszego wydarzenia jakim jest chrzest święty. Pierwszym kościołem, który mi przyszedł do głowy jest Bazylika św. Jana Chrzciciela. Znajduje się ona w centrum miasta obok galerii Kaskada. Ma mnóstwo pięknych rzeźb a jego najlepszym elementem jest zdecydowanie sufit, który jest pomalowany na niebiesko a na nim znajduje się mnóstwo gwiazd.

Robi wrażenie ten kościół już od samego wejścia. Innym sanktuarium, tym razem zdecydowanie mniejszym jest Kościół Świętej Trójcy znajdujący się na Krzekowie. Fotografia chrztu świętego w zdecydowanie mniejszym kościele pozwoli wam w skupić się na tym co najważniejsze – na Waszym dziecku a profesjonalny fotograf będzie mógł fotografować uroczystość, podczas której wielu z Waszych gości będzie miało szansę znaleźć się na zdjęciach rodzinnych.  Fotografia chrztu świętego to niezapomniane przeżycie. Pozwólcie sobie i innym przeżywać całe wydarzenie w rodzinnej atmosferze szczęścia i radości.

fotografia chrztu świętego w szczeciniefotografia chrztu świętego w szczeciniefotografia chrztu świętego w szczecinie

FOTOGRAFIA CHRZTU ŚWIĘTEGO W SZCZECINIE – OFERTA

Jeżeli szukacie fotografa reportażysty, który szuka nietuzinkowych oraz nieszablonowych zdjęć to dobrze trafiliście. Oferta, którą dla Was przygotował profesjonalny fotograf na chrzest w Szczecinie jest atrakcyjna finansowo a dodatkowo jest w niej pełno korzyści. Po wykonaniu reportażu istnieje możliwość wydruków odbitek, druku wielkoformatowego lub zamówienie albumów w formie tradycyjnej lub fotoksiążki. Zapraszam to kontaktu w celu zapoznania się z ofertą przygotowaną dla Was.